Логотип
Хәбәрләр

Гөлназ Сәфәрова Чиләбедә караклык белән очраша

Гөлназ Сәфәрова «Дуслык күпере» концертлары белән гастрольләрдә йөри. Чиләбе шәһәрендә Гөлназ кызык хәлдә кала. Чиләбегә самолёт белән килә ул, шәһәргә барыр өчен такси чакыртырга уйлый, такси 380 сум...

Гөлназ Сәфәрова «Дуслык күпере» концертлары белән гастрольләрдә йөри. Чиләбе шәһәрендә Гөлназ кызык хәлдә кала. Чиләбегә самолёт белән килә ул, шәһәргә барыр өчен такси чакыртырга уйлый, такси 380 сум булачак дип күрсәтә. Аэропорттан чыгышка, басып торган таксистларны күп кеше өнәп бетерми, чөнки алар бик зур сумма сорыйлар. Гөлназ бер таксисттан 350 сум дип ишеткәч, ризалаша. Ләкин тиешле урынга килеп җиткәч, 350 сум 3150гә әйләнә дә куя. Гөлназ аптырашта кала.

Гөлназ Сәфәрова инстаграмына шушы хәлне язып чыккач, аңа «3150 сум түләдеңме» дигән сораулар килә. Гөлназның үзе белән 1500 сум гына акчасы була, таксистка ул акча янчыгын ачып күрсәтә, берни дә эшли алмыйм ди. Бу таксистлар шулай итеп акча эшлиләр икән, сак булырга чакыра Гөлназ.

Ә сезнең мондый хәлгә калганыгыз булмадымы?

Автор: Г.Шәрәпова

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Удивил меня Челябинск! Москва- Челябинск, за 2,5 часа полёта успела выспаться. Я обычно, по прилету, всегда, во всех городах ,ещё даже не успев выйти из самолёта, заказываю Яндекс.Такси Сегодня действовала по той же схеме, до моей точки показывало 30 км.- 380 рублей. При выходе из аэропорта как всегда стояли местные таксисты: я всегда им на автомате отвечаю «нет, такси не нужно», и не только я. Стою сегодня ,наблюдаю: один мужчина с грустным видом подходит к каждому и предлагает такси до города, кто-то его не слышит , кто-то, так же как и я, на автомате говорит «нет». И тут я задумалась , интересно, а на сколько дороже проезд ?! В 2 раза? В 3? На мой вопрос «сколько?» , он ответил « 350». Вот так вот думаю я, мы даже стоимость не узнаем ,а человек без работы стоит, все все все его игнорируют. Короче, я отменяю яндекс, решаю ехать с ним. Приезжаем на место, протягиваю я ему 1000 рублей, а он мне « а почему 1000?!», говорю мельче нет. И тут ПАБААААМ!!!! таксист заявляет что у меня денег-то не хватает!!! -350 же!!! -Нет, 3 1 50 ( и тут грустный и милый Водитель превращается в грозного) . Откуда такие цены в Челябинске???!!!!!Откудааа?! Москва, Казань отдыхает!??‍♀️. Нәрсә дип әйтим?! . Суровый челябинский таксист))

Публикация от Gulnaz Safarova (@saffarka)

Следите за самым важным и интересным в Telegram-каналеТатмедиа

Комментарий юк